X Festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”

W dniu 10 września 2018 r. na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się X edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”.

Impreza zorganizowana została w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem “Niepodległa dla wszystkich”. Podczas imprezy zaprezentowano wiele ciekawych stoisk dotyczących okresu walki o niepodległość Polski.

Na uczestników czekały stoiska: poboru do wojska,strzelnicy, musztry, drukowania gazety czy poczty polowej. Dla uczestników przygotowano również archiwalną ściankę foto oraz puzzle. W trakcie festynu zaprezentowano mundury żołnierzy oraz sprzęt wojskowy. Wszyscy uczestnicy mogli samodzielnie wykonać patriotyczny kotylion a także wysłać kartkę do Powstańca.  Warsztaty zostały przygotowane przez przedstawicieli firmy “Archeo -concept. Archeologia Doświadczalna”, członków Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy REZERWA w Starachowicach oraz pracowników Muzeum.

Tegoroczna impreza odbyła się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego i Starosty Powiatu Starachowickiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

Galeria:

X Festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”