„Blisko naszych zakątków”

W dniu 29 maja 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się uroczyste zakończenie inicjatywy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach.

XIX Jarmark u Starzecha

W dniu 26 maja 2018 r. odbył się XIX  Jarmark u Starzecha.  Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

VII Noc Muzeów za nami

19 maja 2018 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się siódma edycja Nocy Muzeów. Tegoroczna impreza nosiła hasło „Niepodległa”.

Dni Profilaktyki w Kinie Kotłownia

W dniu 14 maja 2018 r. w muzealnym Kinie Kotłownia starachowiccy policjanci oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowali Przegląd Filmów Profilaktycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych.

„Odkrywcy innych światów” – nowy cykl wykładowy

W dniu 23 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w muzealnym  kinie „Kotłownia” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wykład dra Piotra Szreka – paleontologa, pracownika Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Prelekcja dotyczyła najnowszych odkryć paleontologicznych w Górach Świętokrzyskich.

VII Festiwal Nauki

Zapraszamy do uczestnictwa w VII edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

„PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

W dniach 26.02 – 9.03.2018 r.  w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyły się kolejne z cyklu zajęcia historyczne pt. „Patriotyzm naszych czasów. Żołnierze Wyklęci”. Lekcja została przygotowana w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

„Zimowy Wjazd do Huty 2018” za nami !!!

Od 12 do 23 lutego 2018 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbywał się kolejny „Zimowy Wjazd do Huty – 2018”. Tegoroczna edycja akcji cieszyła się bardzo dużą popularnością. Świetna zabawa oraz miła atmosfera towarzyszyła nam przez całe dwa tygodnie za co dziękujemy wszystkim uczestnikom.

LITERKOWY PLAC ZABAW

Dniu 6 lutego w muzealnym Kinie Kotłownia odbyło się spotkanie promujące czytelnictwo wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ─ pomost między placem zabaw a biblioteką.

Konferencja European Rover Challange 2018

Czwarta edycja European Rover Challange 2018 odbędzie się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w dniach 14-16 września 2018 roku. Miejsce tegorocznych zawodów wybrano nieprzypadkowo. Wyjątkową scenerie wydarzenia stworzy uformowany przez ekspertów na potrzeby konkursu tor z czerwonej „marsjańskiej” ziemi oraz zabytkowy piec hutniczy, przypominający swoim kształtem kosmiczną …

Konkurs NIEPODLEGŁA – TAK JĄ CZUJĘ

Zapraszamy do wzięcia udziału w  konkursie  NIEPODLEGŁA – TAK JĄ CZUJĘ. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości Program  „Niepodległa”. Szczegółowe zasady i warunki na jakich odbywa się Konkurs zawarte są w załączonym poniżej Regulaminie.

Seminarium Nauczycielskie 2018 r.

Tradycyjnie na początku roku kalendarzowego Muzeum Przyrody i Techniki  w Starachowicach zaprosiło nauczycieli placówek oświatowych ze Starachowic  i Powiatu Starachowickiego oraz  przedstawicieli wydziałów edukacji ze Starostwa Powiatowego i Gminy Starachowice.