European Rover Challenge

W dniach 14-16 września 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyły się jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych – European Rover Challenge 2018. .Wydarzenie zorganizowali:Europejska Fundacja Kosmiczna, Starostwo Powiatu Starachowickiego, Muzeum Techniki i Przyrody w Starachowicach oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”.

VIII Noce Teatralne

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zorganizowali tegoroczne VIII Noce Teatralne które odbyły się 14 września 2018 r. w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i …

04 Legenda STAR-a – Zlot Pojazdów Zabytkowych

W dniach 1-2 września 2018 r. odbyła się czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych w mateczniku STAR-a – w Starachowicach, w Powiecie Starachowickim, organizowana przez Starostę Starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc.

„Lato w Hucie 2018”

Wakacyjnej akcja „Lato w Hucie 2018” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki za nami!!! Podczas tegorocznych zajęć czekało na uczestników wiele atrakcji, zabaw oraz niespodzianek.

Podsumowanie warsztatów teatralnych

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się podsumowanie projektu „TU TEatr 2k18”, realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach.

Wielki Dzień Pszczół w Marculach

W dniu 5 sierpnia 2018 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule odbył się Wielki Dzień Pszczół. Cieszymy się, że dzięki prezentacji muzealnej wystawy przyrodniczej „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”, mogliśmy współtworzyć to ważne wydarzenie.

XIX Jarmark u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu

W dniu 8 lipca 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się druga część „XIX Jarmarku u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu”. Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

„Blisko naszych zakątków”

W dniu 29 maja 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się uroczyste zakończenie inicjatywy rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach.

XIX Jarmark u Starzecha

W dniu 26 maja 2018 r. odbył się XIX  Jarmark u Starzecha.  Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

VII Noc Muzeów za nami

19 maja 2018 r. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się siódma edycja Nocy Muzeów. Tegoroczna impreza nosiła hasło „Niepodległa”.

Dni Profilaktyki w Kinie Kotłownia

W dniu 14 maja 2018 r. w muzealnym Kinie Kotłownia starachowiccy policjanci oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowali Przegląd Filmów Profilaktycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych.