Beethoven rozbrzmiał w muzeum

Wyjątkowy koncert fortepianowy, który rozpoczął cykl koncertów w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, odbył się 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Była to prawdziwa uczta dla melomanów.

„Żelazne Pierścienie” rozdane!

Stacja Paliw Stemar, Klinika Komputera. Artur Wolski, Budromost – Starachowice Sp. z o.o. i Starpol II Sp. z o.o. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Mnisi i Hutnicy

W dniu 26 września 2020 r. w sali św. Bernarda na terenie klasztoru w Wąchocku odbyły się wykłady w ramach projektu „Mnisi i Hutnicy”.

X Noce Teatralne

W dniu 11 września 2020 r. w zabytkowej Hali Spustowej odbyły się jubileuszowe X Noce Teatralne zorganizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK przy współpracy z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Babiniec Cafe

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z przyjemnością zaprasza 7 marca 2020 r. na koncert zespołu HOT TAMALES. Dla wszystkich tych, którzy pragną posmakować tego wieczoru muzycznej uczty zapraszamy o godz. 18.00 do Kina Kotłownia.

„Zimowy Wjazd do Huty 2020” za nami!!!

Od 27 stycznia do 7 lutego 2020 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbywał się kolejny „Zimowy Wjazd do Huty – 2020”. Tegoroczna edycja akcji cieszyła się bardzo dużą popularnością. Świetna zabawa oraz miła atmosfera towarzyszyła nam przez całe dwa tygodnie za co dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Mobilna przestrzeń kultury III

Dzięki współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja, rozpoczynamy trzecią edycję projektu „Mobilna przestrzeń kultury”, realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Świętokrzyska koalicja seniorów

3 października 2019 r., w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów- Etap II Przepisy na bezpieczeństwo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w partnerstwie m.in. z Powiatem Starachowickim.

BohaterON – włącz historię

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

60+Kultura

Muzeum Przyrody i Techniki kolejny raz dołączyło do akcji „60+Kultura” realizowanej z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

9 Noce Teatralne

W dniu 20 września 2019 r. w zabytkowej Hali Spustowej na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz dziewiąty odbyły się Noce Teatralne.