76 rocznica likwidacji żydowskiego getta w Wierzbniku

W dniach od  26 do 28  października w  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach gościliśmy projekt objazdowego przeglądu filmów o tematyce żydowskiej „Przestrzeń Obrazu: Lokalnie”. Projekt realizowany był przez Żydowskie Muzeum Galicja, został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Akcja „60+ Kultura”

Muzeum Przyrody i Techniki po raz kolejny uczestniczyło w akcji „60+Kultura” realizowanej z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Wystawa fotograficzna „Piękno niejedno ma imię”

Dnia 28 września w Galerii w wieży Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Piękno niejedno ma imię”. Autorami 40 fotografii prezentowanych na wystawie są pochodzący ze Starachowic – Anna Wiączek i Mieczysław Szczepański.

European Rover Challenge

W dniach 14-16 września 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyły się jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych – European Rover Challenge 2018. .Wydarzenie zorganizowali:Europejska Fundacja Kosmiczna, Starostwo Powiatu Starachowickiego, Muzeum Techniki i Przyrody w Starachowicach oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”.

VIII Noce Teatralne

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zorganizowali tegoroczne VIII Noce Teatralne które odbyły się 14 września 2018 r. w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i …

04 Legenda STAR-a – Zlot Pojazdów Zabytkowych

W dniach 1-2 września 2018 r. odbyła się czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych w mateczniku STAR-a – w Starachowicach, w Powiecie Starachowickim, organizowana przez Starostę Starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc.

„Lato w Hucie 2018”

Wakacyjnej akcja „Lato w Hucie 2018” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki za nami!!! Podczas tegorocznych zajęć czekało na uczestników wiele atrakcji, zabaw oraz niespodzianek.

Podsumowanie warsztatów teatralnych

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyło się podsumowanie projektu „TU TEatr 2k18”, realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach.

Wielki Dzień Pszczół w Marculach

W dniu 5 sierpnia 2018 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Marcule odbył się Wielki Dzień Pszczół. Cieszymy się, że dzięki prezentacji muzealnej wystawy przyrodniczej „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”, mogliśmy współtworzyć to ważne wydarzenie.

XIX Jarmark u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu

W dniu 8 lipca 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się druga część „XIX Jarmarku u Starzecha II czyli Piknik przy Piecu”. Impreza organizowana była przez Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.