Leśny Piknik Majowy w Marculach

W dniu 5 maja 2019 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Leśnym Pikniku Majowym organizowanym przez Nadleśnictwo Marcule – Centrum Edukacji Przyrodniczej. Tegoroczna edycja pikniku odbywała się pod hasłem „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”.

Spotkanie autorskie z Martą Szperlich-Kosmalą

W dniu 27 kwietnia 2019 r. w zabytkowym Kinie Kotłownia odbyło się spotkanie autorskie ze starachowiczanką, Martą Szperlich-Kosmalą (aka Boska Nioska), ekspertem noszenia dzieci, autorką książki „Noszenie dzieci”, która ukazała się w styczniu br. nakładem Wydawnictwo Natuli.

VIII Festiwal Nauki

W dniach 29 marca oraz 1 kwietnia 2019 r. na terenie Muzeum odbył się  „VIII Festiwal Nauki” pod patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Starachowice.

Rada Muzeum

W dniu 22 marca 2019 r. o godz. 11:00 w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyło się posiedzenie Rady Muzeum.

XXXI RAJD WAGAROWICZA

Tegoroczny XXXI Rajd Wagarowicza został zorganizowany przy współpracy Międzyszkolnego Oddziału PTTK w Starachowicach, Gimnazjum nr 1 oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Weekend za pół ceny

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz kolejny uczestniczyło w akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Tegoroczna akcja odbyła się w dniach 15-17 marca 2019 r. „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, …

Babiniec Cafe

9 marca 2019 r. w muzealnym „Kinie Kotłownia” odbył się niepowtarzalny koncert polskiej wokalistki KINGI RATAJ wykonującej portugalskie pieśni fado.

Wszystko… jest liczbą

Interaktywna wystawa „Wszystko … jest liczbą”, na którą zaprasza Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w inspirujący i angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w codziennym życiu. Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia 2019 r..

Babiniec Cafe

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z przyjemnością zaprasza 9 marca 2019 r. na koncert polskiej wokalistki KINGI RATAJ wykonującej portugalskie pieśni fado.  Artystka swoim głosem opowie nam o nostalgii, utracie, miłości,  śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami, ale także o radości życia, energii, miłości… tej spełnionej.

76 rocznica likwidacji żydowskiego getta w Wierzbniku

W dniach od  26 do 28  października w  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach gościliśmy projekt objazdowego przeglądu filmów o tematyce żydowskiej „Przestrzeń Obrazu: Lokalnie”. Projekt realizowany był przez Żydowskie Muzeum Galicja, został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Akcja „60+ Kultura”

Muzeum Przyrody i Techniki po raz kolejny uczestniczyło w akcji „60+Kultura” realizowanej z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.