Wszystko… jest liczbą

Interaktywna wystawa „Wszystko … jest liczbą”, na którą zaprasza Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w inspirujący i angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w codziennym życiu. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 lutego 2019 r. o godz. 10.30 w Hali Lejniczej – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. 

Wystawa jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, rozpoczętego  wystawą zatytułowaną „Nauki dawne i niedawne”.  „Wszystko… jest liczbą” to trzecia w tym cyklu wystawa, która zastąpiła poprzednią, poświęconą działaniom zmysłów.

Celem wystawy „Wszystko… jest liczbą” jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Wystawa pokazuje, że liczby i figury geometryczne można zaobserwować w sztuce, muzyce, geografii czy przyrodzie. Na wystawie będzie do dyspozycji  35 modeli umożliwiających wykonanie ponad 60 doświadczeń. Zwiedzający będą mieli okazję  poznać dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy, i to nie ucząc się regułek, ale przeprowadzając fascynujące eksperymenty.

Serdecznie zapraszamy!!!

Podziel się