Wojewódzkie Obchody Święta Policji na zamku w Krzyżtoporze

Muzeum na Wojewódzkich Obchodach Święta Policji na zamku w Krzyżtoporze.

Dnia 28 lipca 2018 roku nasze Muzeum wraz ze Starostwem Powiatowym, Komendą Powiatową Policji w Starachowicach oraz firmą AUTOBOX Sp. z o.o. zorganizowało wspólne stoisko podczas obchodów świętokrzyskiej policji na zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Podczas festynu z naszej strony przygotowano szereg atrakcji dla dorosłych i dzieci. Starsi mogli zapoznać się z ofertą Muzeum, zobaczyć małą wystawę dotyczącą materiałów niezbędnych do wytopu żelaza ( ruda lokalna i importowana, topniki, itp.) Dużym zainteresowaniem cieszył się but pracownika obsługującego Wielki Piec prezentowany na naszym stoisku. Można było wyciąć model kartonowy samochodu ciężarowego marki Star, a także zabawić się w archeologa i wykopać zabytkowe przedmioty ukryte w piasku.

Tekst: Maciej Szlęzak

Wojewódzkie Obchody Święta Policji na zamku w Krzyżtoporze