Wernisaż wystawy „Przemysł domowy” – Nowy termin otwarcia

Zmiana terminu otwarcia wystawy „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”

Wernisaż wystawy czasowej „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie, odbędzie się w nowym terminie 23 października o godz. 17.00 w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez administrację rządową i ogłoszeniem żółtej strefy na terenie całego kraju w wernisażu będzie mogło uczestniczyć 30 osób .

Prosimy o potwierdzenie przybycia lub rezygnacji z zaproszenia pod numerem telefonu 783 730 094  do dnia 20 października. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dla wspólnego bezpieczeństwa przed wizytą w Muzeum  prosimy o wypełnienie w domu  ankiety COVID – 19 (dostępna w załączniku poniżej) . Pozwoli nam to uniknąć nagromadzenia osób przy wejściu.

Ankieta – wydarzenia

Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”. Tematyka wystawy w całości dotyczy historii sztućców oraz zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku. Na wystawie zostaną zaprezentowane zbiory z prywatnej kolekcji Stanisława Jaruszewicza. W szczególności zostaną wyeksponowane bogate zbiory sztućców i zastaw stołowych, które będą przyczynkiem do ukazania historii ich producentów. Wystawa będzie tworzona w XIX wiecznej hali. Eksponaty będą prezentowane w gablotach, stylizowanych meblach oraz stole, który będzie pełnił rolę ekspozytora. Ekspozycję będą uzupełniać reprodukcje materiałów archiwalnych dotyczące poszczególnych producentów. Do wystawy powstanie katalog, który dzięki zawartym materiałom ilustracyjnym będzie istotnym źródłem poznawczym.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Wernisaż wystawy „Przemysł domowy” – Nowy termin otwarcia