VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2016

W dniach 8-10 kwietnia 2016 r. odbyły się w Kielcach VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2016. Regionem Partnerskim tegorocznych targów był Makroregion Polski Wschodniej GREEN VELO, natomiast Krajem Partnerskim – Włochy reprezentowane przez Region Umbria.

Celem Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL  jest poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych .

Targi AGROTRAVEL w swoim założeniu mają promować turystykę wiejską, lokalnych producentów oraz zbliżać do siebie branżę związaną z aktywnym wypoczynkiem. Były  doskonałą okazją do spotkań, wymiany poglądów oraz uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach. A także do zawierania kontaktów biznesowych, a także promocji miejsc, ofert i atrakcji turystycznych z Polski.

W ramach AGROTRAVEL odbyły się m.in.:
•    Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki
•    blok warsztatowo-dyskusyjny
•    jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych
•    karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi
•    scena kultury, gdzie prezentowali  się artyści ludowi
•    konkursy dla wystawców a także  zwiedzających
•    warsztaty i konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
•    seminarium dla nauczycieli
•    wizyty studyjne dziennikarzy oraz przedstawicieli placówek dyplomatycznych
•    wyjazdy studyjne pokazujące produkty turystyki wiejskiej woj. świętokrzyskiego

Na tegorocznych targach AGROTRAVEL, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach promowała pani Aleksandra Rokoszna, pracownik działu Obsługi Ruchu Turystycznego, Opactwo Cystersów Brat Albert Gizan zaś Powiat Starachowicki pan Piotr Gos. Podczas targów prezentowano ofertę edukacyjną oraz kulturalną muzeum, ofertę Opactwa Cystersów w Wąchocku a także walory powiatu starachowickiego. Odwiedzający pytali główne o ekspozycje muzealne, możliwość zwiedzania Muzeum oraz Opactwa, atrakcje turystyczne a także szlaki rowerowe.

Tekst: Aleksandra Rokoszna
Fot.: Marcin Rokoszny, Piotr Gos