VIII Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi” już za nami ….

W piątek 7 października w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz 8 został zorganizowany Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”.

Do udziału w Festynie zostały zaproszone wszystkie przedszkola oraz uczniowie klas I – III szkół podstawowych  z terenu Starachowic i Powiatu Starachowickiego. Impreza, objęta patronatem Starosty Starachowickiego pana Dariusza Dąbrowskiego oraz Prezydenta miasta Starachowice pana Marka Materka , odbyła się pod hasłem „Wróbel – twój mały przyjaciel”.

Tegoroczną edycję Festynu Ekologicznego Muzeum przygotowało wspólnie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Referatem Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwem Marcule oraz Nadleśnictwem Starachowice.

W trakcie odbywającego się Festynu nasi najmłodsi uczestnicy  dowiedzieli się   jak żyją wróble, gdzie można je spotkać, czym się odżywiają i jaką rolę odgrywają w  przyrodzie i życiu człowieka.

Najważniejszą częścią imprezy były prezentacje prac plastycznych oraz występy sceniczne zgromadzonych uczestników, m. in. występy taneczne, piosenki oraz przedstawienia z wierszykami nawiązujące do hasła Festynu. Każda grupa uczestnicząca w Festynie dostarczyła do Muzeum budkę (schronienie) dla wróbli, stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

Zaangażowanie najmłodszych Starachowiczan w czynną ochronę wróbli  zostało docenione i nagrodzone licznymi upominkami, ufundowanymi przez Powiat Starachowicki, Urząd Miejski w Starachowicach, Nadleśnictwo Marcule, Nadleśnictwo Starachowice oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Po zakończeniu części oficjalnej Festynu Ekologicznego przyszedł czas na wspólne gry i konkursy  oraz słodki poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom grup, rodzicom, oraz współorganizatorom VIII Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”.

Do zobaczenia za rok !!!!!

Galeria:

Tekst: Justyna Sadza

Foto: Maciej Szlęzak, Aleksandra Rokoszna

VIII Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi” już za nami ….