V Festiwal Nauki

21 kwietnia 2016 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbył się V Festiwalu Nauki !!!

Podczas imprezy można było zobaczyć prezentacje naukowe przygotowane przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnych ze Starachowic. Koordynatorem konkursu prezentacji naukowych było I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic oraz Stowarzyszenie Nasza Jedynka.

Podczas V Festiwalu Nauki Wicestarosta Powiatu Starachowickiego Pani Agata Gałka-Bernacka wręczyła najlepszym uczniom Wawrzyńce 2016, czyli nagrody dla uczniów za sukcesy w mijającym roku szkolnym.

Na tegorocznej edycji Festiwalu gościliśmy przedstawicieli Politechniki Opolskiej ze swoim „Opolskim Latającym Muzeum Motoryzacji” dr Wacława Hepnera, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Politechnikę Lubelską, Muzeum Inżynierii Miejskiej z Krakowa, Centrum Nauki Leonardo da Vinci z Podzamcza Chęcińskiego, Geopark z Kielc, szkoły i inne placówki edukacyjne.

Głównym celem Festiwalu była popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu. Dużo przyjemniej i łatwiej zrozumieć zjawiska fizyczne w formie doświadczeń i eksperymentów niż siedząc przed podręcznikiem i zeszytami. Przedstawiciele szkół oraz instytucji mają możliwość podczas festiwalu zaprezentować swoje osiągnięcia naukowe i techniczne.

V Festiwal Nauki