Urodziny w Muzeum

587661.150P-01

Urodziny w Muzeum to nie tylko doskonała możliwość świętowania z kolegami i koleżankami w otoczeniu niezwykłych dzieł sztuki, to także znakomita okazja do zwiedzenia Muzeum z opiekunem, który opowie Wam o najciekawszych eksponatach znajdujących się na salach wystawowych.

Zabawa urodzinowa prowadzona jest w formie warsztatów i trwa około 2-3 godzin. Pierwsza część realizowana jest na wybranej wystawie bądź w salce dydaktycznej, gdzie dzieci wykonują prace plastyczne.

Chcąc zorganizować dla dzieci urodziny możecie Państwo wybrać wystawę lub jeden z proponowanych przez nas tematów zajęć realizowanych w formie lekcji muzealnej bądź warsztatów. Zachęcimy dzieci nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi urodzin.

W budynku Maszynowni można przygotować poczęstunek dla dzieci (we własnym zakresie).

Lekcje muzealne do wyboru:

  1. Nie święci garnki lepią – warsztaty ceramiczne

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy tworzą własne wyroby ceramiczne. Uczą się jak przygotować glinę, jak nadawać jej pożądane formy i kształty, jak je zdobić oraz w jaki sposób nadać im trwałość. Prowadzący zapoznają również uczestników z historią zastosowania naczyń glinianych.

  1. Decoupage

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór „wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD, słoiki, butelki).

  1. Świętokrzyski Park Jurajski

Region Świętokrzyski obfituje w ślady życia z przed wielu milionów lat. Uczestnicy mają możliwość poznania świata tych fascynujących zwierząt. Poznać ich warunki życia, kim były i dlaczego wyginęły oraz poznać najbardziej znane gatunki świętokrzyskich dinozaurów oraz dowiedzieć się gdzie, zostały odkryte ich tropy.

  1. STAR – ciężarówka ze Starachowic (sezon letni)

Samochód ciężarowy STAR od lat kojarzy się ze Starachowicami. Ale czy każdy wie kiedy postanowiono uruchomić jego produkcję, jak zmieniały się modele ciężarówek czy jakie były losy Fabryki Samochodów Ciężarowych? Tego wszystkiego spróbujemy dowiedzieć się na zajęciach których zwieńczeniem będzie zrobienie własnego modelu STARa.

  1. Oferta sezonowa – lekcje świąteczne (Wielkanoc, Boże Narodzenie)

W ramach zajęć uczestnicy poznają zwyczaje świąteczne a także wykonują własnoręcznie ozdoby.

 

 Ważne informacje:

Terminy urodzin należy ustalać z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Impreza urodzinowa może odbywać się po poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w weekendy w godzinach pracy Muzeum.

Wiek uczestników: 6-12 lat

Maksymalna liczba uczestników: 20 osób

Koszt imprezy: 20-30 zł/os. (cena obejmuje wstęp do Muzeum oraz materiały plastyczne potrzebne do zajęć)

W zależności od pogody istnieje możliwość zorganizowania ogniska w cenie 50 zł.

Zapraszamy serdecznie!

Informacja oraz zapisy pod nr tel. 783 730 077 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl

Podziel się