Targi Turystyczne „NA STYKU KULTUR” w Łodzi.

W dniach 16-18 marca 2018 roku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Targach Turystycznych „NA STYKU KULTUR” odbywających się corocznie w Łodzi.

Podczas tegorocznej 24. edycji targów zaprezentowało się ponad 100 wystawców z całego kraju i z zagranicy. Prezentowali oni różnorodne formy spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Bogatą ofertę wystawienniczą uzupełniły liczne wydarzenia towarzyszące. W programie targów znalazły się konkursy z nagrodami, spotkania z podróżnikami, degustacje regionalnych specjałów, warsztaty oraz gry targowe, w tym gry typu escape room oraz atrakcyjna oferta uzdrowisk i ośrodków wypoczynkowych.

Honorową rolę Regionu Partnerskiego pełniło województwo świętokrzyskie. Swoje stoisko podczas targów zaprezentowało również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Udział w targach miał na celu promocję Muzeum: oferty edukacyjnej oraz kulturalnej, atrakcji powiatu starachowickiego, a także Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na różnorodność prezentowanych atrakcji. Muzeum Przyrody i Techniki reprezentowane było przez Weronikę Sokół, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich przez panią Milenę Dudek i pana Krzysztofa Mazurkiewicza, zaś Powiat Starachowicki przez pana Piotra Gosa.

Tekst: Weronika Sokół

Targi Turystyczne „NA STYKU KULTUR” w Łodzi.