“Sieciaki.pl na wakacjach” w Muzeum

7 lipca 2013 r. (niedziela) w godz. 14:00 – 17:00 odbył się na terenie naszego Muzeum piknik edukacyjny pn. “Sieciaki.pl na wakacjach”. Głównym celem imprezy było nauczenie dzieci i młodzieży bezpiecznego i efektywnego korzystania z internetu.

995678_537557086281837_1144982051_n

Program pikników „Sieciaki na Wakacjach” nawiązywał do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. W Mega Centrum Zabezpieczeń można było rozwiązywać wirtualne quizy, pograć w gry oraz sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę w internetowych kursach e-learningowych. W SiecioKinie odbywały się projekcje kreskówek, filmów edukacyjnych oraz teledysków na temat bezpieczeństwa w sieci, natomiast w Sieciakowym Centrum Rozrywki organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy z nagrodami.

Oprócz atrakcji jakie przygotowały Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange, nasze Muzeum proponowało:

– odwiedzenie dinozaurów,
policjanci ze Starachowic przygotowali pokaz tresury psów,
– dzięki drabinie strażaków ze Starachowic można było wznieść się w górę i zobaczyć Muzeum z lotu ptaka,
Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami “Zwierzak” Reprezentacja w Starachowicach pojawiło się ze swoimi pupilami, które przekonały wszystkich, że jeżeli decydujecie się na zwierzaka w domu, to warto go adoptować ze schroniska,
– dzięki obecności Harcerskie Grupy Ratowniczej Starachowice dowiedzieliśmy się jak nie spanikować i poprawnie udzielić pierwszej pomocy.

Dodatkowo Stowarzyszenie Perłowa zaprosiło wszystkich kolekcjonerów na Wielki Zlot Zbieraczy Kart Piłkarskich, którzy zbierają karty z piłkarzami z serii UEFA Champions League. Na specjalnie zorganizowanym stoisku można było zaprezentować swój zbiór lub wymienić się z kolegami.

“Sieciaki.pl na wakacjach” w Muzeum