Przyroda i Technika – wystawa Piotra Skrzypka

W dniu 23 kwietnia 2019 r. w Galerii w Wieży Ciśnień odbył się wernisaż wystawy fotografii “Przyroda i Technika” autorstwa Piotra Skrzypka.

Na wystawie można zobaczyć fotografie wykonane m.in. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu a także unikatowe zdjęcia przyrody z regionu świętokrzyskiego.

Wystawa dostępna do 24 maja 2019 r. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy !!

Piotr Skrzypek mieszka  w Bilczy pod Kielcami.  Fotografuje od lat szkolnych, ale dopiero od 6 lat traktuje to hobby bardzo poważnie i profesjonalnie. Jego prace biorą udział w wielu konkursach, zazwyczaj internetowych, i dopiero za namową koleżanki z fotowarsztatów wziął udział w konkursach „drukowanych” na terenie Starachowic. Efektem były nagrody w konkursach za zajęcie trzeciego, drugiego i w końcu pierwszego miejsca oraz nagrody specjalnej przyznanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Uczestnik wielu fotowypraw. Główny nurt w fotografii autora to pejzaż. Szczególnie ulubione miejsca to region  świętokrzyski, Toskania we Włoszech, Alpy Bawarskie i Wschodnie, Czeskie Morawy. Autor preferuje ciepłe kolory i tak pokazuje te regiony, jako ciepłe, spokojne i lekko senne.

Drugim ulubionym kierunkiem jest makrofotografia, fotografia przyrody, martwa natura i architektura. Tu stosuje techniki pozwalające zaprezentować makro świat jakiego nie zobaczymy na pierwszy rzut oka. Duże zbliżenia z odpowiednią głębią ostrości i pięknym bokehem. W prezentacji techniki czy martwej natury szuka odpowiedniego światła, lub odpowiedniej obróbki która pokaże zupełnie inne oblicze otaczającej nas rzeczywistości.

Jego prace były wyróżniane na portalu fotograficznym Flog.pl., gdzie prowadzi własną galerię: piotrskrzypek59.flog.pl

Foto: Tomasz Kordeusz

Przyroda i Technika – wystawa Piotra Skrzypka