Projekt pt. „Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach znalazło się na liście beneficjentów programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i otrzymało 26 tysięcy złotych na realizację projektu, który polega na „ożywieniu” kilkudziesięciu starych zdjęć i stworzeniu kilkuminutowego filmu obrazującego nie tylko pracę starachowickiej huty, ale także życie samych Starachowic.

Projekt zakłada zrealizowanie materiału filmowego opartego o zgromadzone przez Muzeum materiały fotograficzne. Zdjęcia złożą się na film, w którym zostanie opisane życie i funkcjonowanie zakładu wielkopiecowego w Starachowicach od 1899 roku, aż po rok 1968.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Konferencja prasowa w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Gepostet von Starachowice-Net.pl am Freitag, 15. Mai 2020