PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

W dniu 3 marca 2020 r. w zabytkowym Kinie Kotłownia odbył się wykład poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wzorem lat ubiegłych przygotowało lekcję historyczną dotyczącą pamięci o bohaterach narodowych.

W tym roku jedną z lekcji poprowadził dr Marek Jedynak, pracownik Delegatury IPN w Kielcach, który przybliżył uczestnikom podziemie niepodległościowe na Kielecczyźnie po II wojnie światowej.

W wykładzie uczestniczyło 77 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach oraz  III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Dziękujemy Nauczycielom, którzy zaproponowali swoim Uczniom udział w prelekcji w Muzeum.

Galeria:

Zdjęcia: pracownicy Muzeum