PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

W dniu 6 marca 2019 r. w zabytkowym Kinie Kotłownia odbył się wykład poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wzorem lat ubiegłych przygotowało lekcję historyczną dotyczącą pamięci o bohaterach narodowych.

W tym roku jedną z lekcji poprowadził dr Michał Zawisza, pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN Delegatura w Kielcach, który przybliżył uczestnikom polskie podziemie niepodległościowe po II wojnie światowej. Została również poruszona bardzo ważna tematyka poszukiwań osób związanych z podziemiem, ich ekshumacji oraz identyfikacji jaką prowadzi IPN. Temat ten został przybliżony uczestnikom poprzez film dokumentalny “Polska szuka bohaterów”.

W wykładzie uczestniczyło 122 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach, I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Dziękujemy Nauczycielom, którzy zaproponowali swoim Uczniom udział w prelekcji w Muzeum.

Galeria:

Tekst, foto: Justyna Jagieła