Nowość w sklepiku muzealnym

Serdecznie zapraszamy do zakupu książki autorstwa Zbigniewa Porajoskiego pt: “Władysław Wagner – Starachowiczanin Wszech Mórz i Oceanów”

Książka opisuje życie Władysława Wagnera sławnego starachowiczanina, który jako pierwszy Polak opłyną kulę ziemską na jachcie żaglowym.Wprawdzie było to już ponad 70 lat temu, a od jego śmierci minęło już 26 lat, t wyczyn, którego dokonał na trwałe wpisał się do historii polskiego i światowego żeglarstwa.

Władysław Wagner urodził się w 1912 r. we wsi Krzyżowa Wola, obecnie będącej częścią Starachowic, w pobliżu zalewu Lubianka. W 1930 r. rozpoczął naukę na kursach wieczorowych w szkole morskiej w Gdyni. Pierwszy swój rejs jako dziewiętnastolatek rozpoczął 8 lipca 1932 r., który trwał 7 lat i obfitował w wiele przygód i wydarzeń.

W czasie II wojny światowej służył w marynarce wojennej. Po wojnie pozostał na emigracji. Był rybakiem, a następnie prowadził na Portoryko własną stocznię (od 1959). W 1969 zamieszkał na Florydzie.

Dodatkowo w książce zamieszczono galerię fotografii pochodzących z prywatnych zbiorów autora.

Nowość w sklepiku muzealnym