Noc Muzeów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Nocy Muzeów która odbędzie się 18 maja 2019 r. (sobota). Startujemy o godz. 18:00!

Bywają takie noce, w które nie warto spać. Z pewnością należy do nich Noc Muzeów, która odbędzie się w 18 maja od godz. 18.00.

Od kilkunastu lat, zawsze w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury w całej Europie zapraszają na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Idea Nocy Muzeów narodziła się w Berlinie, gdzie pierwsza tego typu impreza miała miejsce w roku 1997. Szybko podchwyciły ją inne europejskie miasta, a pieczę nad wydarzeniem objęła Rada Europy.

Zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach od godz. 18.00. Tegoroczne hasło to „W kliszy zaklęte” a konkretnie filmy archiwalne ukazujące życie Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR oraz miasto Starachowice.


Program:

18:00 rozpoczęcie tradycyjnym hymnem „Nocy Muzeów”

18:15 seans filmowy (Kino kotłownia)

19:15 zwiedzanie z przewodnikiem

21:30 seans filmowy (Kino kotłownia)

22:30 nocne zwiedzanie z przewodnikiem

Od godziny 18.15 czynne będą wszystkie ekspozycje muzealne:

– Wystawa Paleontologiczna

– Wystawa Samochodów Ciężarowych STAR

– Maszyna Parowa

– Wieża ciśnień: wystawy stałe:  „Region Żelaza”, ”Nim zasypano ostatni szyb”, wystawy czasowe: malarstwo Moniki Łesyszak „Powrót do korzeni”, fotograficzna Piotra Skrzypka „Przyroda i Technika”

– Filtry Theissena: wystawa stała „Od Wierzbnika do Starachowic. Historia miasta nad Kamienną”

-Hala Lejnicza: z archiwum Muzeum

Zapraszamy. Wstęp wolny. Zabranie latarek obowiązkowe!!!

Podziel się