Nowość w sklepiku muzealnym!!!

W naszym sklepiku muzealnym pojawiły się kolejne nowości. Tym razem polecamy Państwu książkę „Gdy na Ziemi żyły dinozaury” autorstwa Tomasza Suleja. Dostępny również w sklepie online. Zapraszamy !!!

Obiekt miesiąca Styczeń

Gazeta „Budujemy Samochody”. Czasopismo to było wydawane w latach 1952-1990, jako cotygodniowa gazeta zakładowa starachowickiej Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR”.

Nowość w sklepiku muzealnym!!!

W naszym sklepiku muzealnym pojawiły się kolejne nowości. Tym razem polecamy Państwu kalendarze ścienne na lata 2021-2022 (edycja limitowana). Dostępny również w sklepie online. Zapraszamy !!!

Obiekt miesiąca Grudzień

CYNODONT – Trop Cynodonty były grupą zaawansowanych terapsydów (gadów ssakokształtnych) z linii teriodontów, które pojawiły się pod koniec permu, a wymarły w środkowej jurze.

Obiekt miesiąca Listopad

Wagonik wąskotorowy o rozstawie osi  750mm i wadze ok. 13 ton osadzony na dwóch wózkach typu „diamond”, używany w Starachowicach do wywozu odpadu wielkopiecowego popularnie zwanego szlaką.

Muzeum zamknięte

Informujemy, że decyzją Rady Ministrów od dnia 07.11.2020 do odwołania Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Decyzja jest związana ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną.

Czytaj więcej

Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach znalazło się na liście beneficjentów programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i otrzymało 26 tysięcy złotych na realizację projektu, który polega na „ożywieniu” kilkudziesięciu starych zdjęć i stworzeniu kilkuminutowego filmu obrazującego nie tylko pracę starachowickiej huty, ale także życie samych Starachowic.

Szlak spacerowy „Mnisi i Hutnicy”

Szlak spacerowy „Mnisi i Hutnicy” jest częścią edukacyjnego projektu o tej samej nazwie realizowanego od 2013 roku. To efekt współpracy Muzeum z Opactwem Ojców Cystersów w Wąchocku. Za pomoc przy wytyczeniu i oznakowaniu szlaku dziękujemy PTTK o. Międzyszkolny w Starachowicach.

Remont dachu budynku Hali Lejniczej

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach prowadzi prace przy konserwacji dachu Hali Lejniczej. Projekt jest realizowany ze wsparciem Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach. Prace prowadzone będą do 16 listopada 2020 r.