Nasze Muzeum największą atrakcją turystyczną województwa

Bardzo miło nam poinformować, że nasze muzeum otrzymało „Wędrowca Świętokrzyskiego”. Wręczenia nagrody dokonał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w piątek 30 września w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.
Wędrowiec Świętokrzyski przyznawany jest za wybitne zasługi dla popularyzacji turystycznych i kulturowych walorów regionu. Nasze muzeum zostało, obok Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, uznane za największą atrakcję turystyczną województwa. To znaczące wyróżnienie jest dowodem na to, że starachowickie ekomuzeum wykorzystało w pełni swoje pierwsze dziesięć lat istnienia. Ratując bezcenny zabytek techniki stało się jednocześnie znaczącym punktem na mapie kulturalnej i turystycznej regionu świętokrzyskiego. Nagroda jest dla nas nobilitacją i zobowiązaniem do realizacji kolejnych wyzwań. DZIĘKUJEMY!!!

Nasze Muzeum największą atrakcją turystyczną województwa