Muzeum na Międzynarodowych Targach w Zabrzu

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. pracownicy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach promowali Muzeum oraz Powiat Starachowicki na XVI Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego w Łaźni Łańcuszkowej Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.12 kwietnia podczas dwudniowej XVI Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego w Łaźni Łańcuszkowej Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – Wioletta Sobieraj w wystąpieniu „Edukacja w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – cele, narzędzia, rezultaty” przedstawiła praktyki edukacyjne Muzeum. Konferencja dotyczyła działań edukacyjnych w turystyce dziedzictwa przemysłowego. Celem Konferencji było pokazanie najlepszych przykładów z Polski oraz Europy. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele: Słowacji, Czech, Belgii, Francji, Niemiec oraz kraju partnerskiego tegorocznej konferencji – Grecji. Konferencji towarzyszyły XI Międzynarodowe Targi Turystyki, gdzie Muzeum na stoisku promocyjnym zachęcało do odwiedzenia swoich wyjątkowych obiektów oraz Powiatu Starachowickiego.

Galeria:

Muzeum na Międzynarodowych Targach w Zabrzu