Konferencja popularno – naukowa pt. “Śladami Stanisława Staszica”

W dniu 2 czerwca 2017 r. w zabytkowej Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbyła się konferencja popularno – naukowa pt. “Śladami Stanisława Staszica. Popularyzacja dziedzictwa przemysłowego Regionu Świętokrzyskiego” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas konferencji została przybliżona postać Stanisława Staszica która mocno związana była z terenem dzisiejszego województwa świętokrzyskiego. Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie zaprezentowali zgromadzonym gościom etapy powstawania projektu “Śladami Stanisława Staszica” oraz projekt edukacyjny “Pomysł na przemysł”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół z województwa świętokrzyskiego.

Na zakończenie konferencji zaprezentowano przewodnik turystyczny “Ze Stanisławem Staszicem po Staropolskim Zagłębiu Przemysłowym”, w którym zawarto najważniejsze informacje o obiektach znajdujących się na szlaku, trasy piesze, rowerowe oraz samochodowe.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Starachowicach, członkowie Rady Muzeum, radni Powiatu Starachowickiego, partnerzy projektu “Śladami Stanisława Staszica” – Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Urząd Miasta i Gminy Kunów, Urząd Gminy Miedziana Góry a także sympatycy zabytków techniki z miasta i okolic.

Serdecznie dziękujemy za udział w konferencji.

Galeria:

Tekst: Justyna Jagieła

Zdjęcia: Justyna Jagieła, Marcin Matuszewski

Konferencja popularno – naukowa pt. “Śladami Stanisława Staszica”