Jubileusz 25-lecia big bandu “Juniors Band – Starachowice”

W dniu 18 sierpnia 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się jubileusz 25-lecia big bandu “Juniors Band – Starachowice” prowadzonego przez Mirosława Gęborka.

Rocznica 25 lat istnienia big bandu „Juniors Band-Starachowice” stała się doskonałą okazją do przedstawienia jego dorobku artystycznego. Bogactwo doświadczeń, działającej w Starachowicach oraz w województwie świętokrzyskim orkiestry, duża ilość przewijających się młodych muzyków i współpraca z uznanymi artystami sceny jazzowej, stały się inspiracją do stworzenia wizualno-muzycznej opowieści o pasji, która przyświecała twórcom i członkom zespołu.

Zorganizowane widowisko muzyczno-wizualne poprzedziła część oficjalna oraz wernisaż wystawy dotyczącej historii “Juniors Band-Starachowice”. Był to czas na liczne wspomnienia dotyczące historii oraz działań zespołu, a także na podziękowania dla osób które od samego początku wspierały ideę pana Mirosława Gęborka. Wystawę można oglądać do 24 sierpnia w budynku Hali Lejniczej.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście udali się na Plac Centralny Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach gdzie czekała na wszystkich prawdziwa muzyczna uczta. Na scenie zagrała 45 osobowa orkiestra pod batutą Mirosława Gęborka. Koncert uświetniły występy James’a B Colemana z Wielkiej Brytanii oraz Justyny Motylskiej, a także Formacji Tap Dance ze Szkoły Tańca MiM ze Starachowic. Całość poprowadził Leszek Ślusarski z Radia Kielce. Podczas koncertu można było usłyszeć klasyki jazzowe tj. September, Tequila, Cherokee czy Killer Joe.

Skład Orkiestry:

Flety: Klaudia Koriat, Anna Rachudała, Marta Olesińska, Paweł Keller

Klarnet: Inga Kiepas

Saksofony altowe: Marcin Gęborek, Aleksandra Kulczuga, Anna Kuniczkowska Szklarek, Maciej Tupikowski, Szymon Kwiecień , Edyta Siwiec, Piotr Siwiec, Anna Krawczyk, Małgorzata Pawłowska, Patrycja Rychlik, Piotr Topolski, Oliwia Dubeltowicz

Saksofony tenorowe: Sławomir Fijałkowski, Kacper Celuch, Paweł Topolski, Kamil Niewczas

Saksofony barytonowe:  Kacper Szwagrzyk, Dariusz Keller

Trąbki: Artur Jargiło, Maurycy Wójciński, Rafał Gęborek, Wojciech Ośmiałowski, Łukasz Frankiewicz

Puzony: Łukasz Rakalski, Michał Dudkiewicz, Adam Chmielewski, Paweł Celuch,

Fortepian: Kamil Urbański, Katarzyna Gałek

Gitara: Norbert Pajek, Paweł Gotlib

Gitara basowa: Jędrzej Łaciak, Krzysztof Łopatka

Perkusja: Artur Lipiński, Grzegorz Dziamka, Paweł Leszczyński, Hubert Pajek,