IV Piknik Majowy w Marculach

W dniu 7 maja 2017 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w IV Pikniku Majowym w Puszczy Iłżeckiej organizowanym przez Nadleśnictwo Marcule.

Tegoroczna edycja pikniku odbywała się pod hasłem “Lasy Państwowe. Zapraszamy – las dobre sąsiedztwo”. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzający wiele atrakcji., m.in. stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Marcule oraz Nadleśnictwa Radom, stoiska wystawców ludowych, pokazy sokolnictwa, pokazy kowalstwa artystycznego a także darmowe przejazdy kolejką wąskotorową na trasie Iłża – Marcule. Podczas pikniku odbyły się liczne konkursy z nagrodami, jednym z ciekawszych był konkurs przerzynki drewna i ścinki drzew oraz występ “Kapeli sołtysa” z Wąchocka.

Do udziału w pikniku zaproszono również Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach które zaprezentowało swoją aktualną ofertę.

Galeria:

Tekst, foto: Justyna Jagieła