“IV Festiwal Nauki” za nami.

W piątek 12 czerwca na terenie naszego Muzeum odbył się „IV Festiwal Nauki”. Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Nasza Jedynka. Impreza skierowana była do uczniów szkół średnich z terenu naszego miasta. Odbywała się pod patronatem Starosty Starachowickiego – Pan Dariusza Dąbrowskiego.

Głównym celem festiwalu była popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu. Przedstawiciele szkół średnich, wyższych oraz instytucji mieli możliwość prezentacji swoich osiągnięć naukowych oraz technicznych.

W tym roku Politechnika Opolska ze swoim Opolskim Latającym Muzeum Motoryzacji dr Wacława Hepnera przedstawiła samochód Volvo 340 – rekordzistę w jeździe do tyłu, jego automatyczną bezstopniową przekładnię Variomatic. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny z Radomia jak co roku zaprezentował swoje osiągnięcia. Muzeum Inżynierii Miejskiej z Krakowa zaś: kulę Zorba, lustra składające twarze, Brachistochrona. Po raz pierwszy  odwiedzili nas Centrum Nauki Leonardo da Vinci z Podzamcza Chęcińskiego.

W czasie Festiwalu uczniowie mogli wejść do  Mobilnego Planetarium Antares. A także zobaczyć prezentacje naukowe przygotowane przez poszczególne szkoły średnie ze Starachowic. Koordynatorem konkursu prezentacji naukowych było I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.

Galeria:

“IV Festiwal Nauki” za nami.