Dzień Edukacji Narodowej w Muzeum

Dnia 12 października 2012 r. w Hali Lejniczej naszego Muzeum odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W obchodach wzięli udział starachowiccy nauczyciele, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.

Na obchody Dnia Edukacji Narodowej przybyli również: Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka – Koruba, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Grzegorz Bień,  Starosta Starachowicki – Andrzej Matynia wraz z Wicestarostą – Dariuszem Dąbrowskim oraz Członkami Zarządu Powiatu – Cezarym Berakiem, Markiem Pawłowskim i Pawłem Lewkowiczem,  a także radni Rady Powiatu w Starachowicach z Wiceprzewodniczącym – Andrzejem Maciągiem na czele oraz Wiceprezydenci Starachowic – Małgorzata Szlęzak i Sylwester Kwiecień.

Obchody rozpoczęły się od występu chóru „Kolorowe nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Starachowicach. Przedszkolaki zaprezentowały trzy utwory pod opieką pań: Lidii Woźniakowskiej oraz Magdaleny Mrózek. Kolejnymi punktami było wręczenie pamiątkowych odznaczeń srebrnych  i brązowych  Krzyży Zasługi. Wyróżnienia nauczycielom wręczali m.in. wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba oraz świętokrzyski kurator oświaty Grzegorz Bień.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz odznaczeniem Starosty została uhonorowana Lubomira Kubicz. Minister wyróżnił również ponad dwudziestu innych wychowawców z powiatu starachowickiego. Zaś Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Grzegorz Bień wręczył odznaczenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Po zakończeniu oficjalnej części na scenie pojawiła się Kapela Sołtysa z Wąchocka, przewodnictwem Marka Samsonowskiego – honorowego sołtysa, który bawił wychowawców i zebranych gości nie tylko śpiewem, ale także dowcipami, głównie o Wąchocku.

Na koniec obchodów Dnia Edukacji Narodowej przybyli mogli obejrzeć wystawę fotograficzną „Dolina Kamiennej”.

Dzień Edukacji Narodowej w Muzeum