„Babiniec Cafe” – Dzień Kobiet w Muzeum

8 marca 2014 z okazji Dnia Kobiet w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach  po raz drugi odbył się wyjątkowy i sympatyczny “Babiniec Café”.

ekomuzeum_babiniec_cafe_plakatPoczątek imprezy rozpoczęło “Wielkie wietrzenie szaf”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, tak jak w roku ubiegłym. W Hali Lejniczej stanęło kilkanaście stoisk przygotowanych przez mieszkanki Starachowic. W dniu swojego święta panie uczestniczące w “Babińcu Café” mogły liczyć na darmowe porady i zabiegi kosmetyczne m. in. wykonanie makijażu, porady dietetyka oraz uczestniczyć w warsztatach tworzenia Ikebany oraz warsztacie tworzenia biżuterii metodą Decoupage, podczas którego każda z pań mogła samodzielnie wykonać kolczyki.

O godzinie 19.00 w Kinie Kotłownia odbył się wyjątkowy koncert zespołu Acoustic Staff, który po raz pierwszy gościł w Starachowicach. Podczas  występu artyści wykonali popowe, soulowe i jazzowe ballady we własnych aranżacjach. Dzięki temu przez ponad godzinę artyści wprowadzili słuchaczy w ciepłe brzmienie, charakterystyczne dla koncertów klubowych w wersjach unplugged, ale nie pozbawione energii i temperamentu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom (i panom) za przybycie i tworzenie wspaniałej atmosfery na Babińcu. Specjalne podziękowania kierujemy również do pań prezentujących kosmetyki i udzielających porad kosmetycznych (p. Danuty Gębury, Małgorzaty Kotwicy, Emilii Sokołowskiej, Eweliny Szypiłko-Pożogi), do pani dietetyczki – Elżbiety Zielińskiej oraz pań prowadzących warsztaty Anny Kopeć i Ewy Jurkowskiej-Fila.

Oczywiście zapraszamy wszystkich za rok!

Tekst: Justyna Sadza
Foto: Dorota Cichońska