„Audi-vide-sile” – wystawa sztuki – koncert

Warning: Illegal string offset 'link' in /home/ww947ht/domains/ekomuzeum.pl/public_html/wp-content/plugins/wf-magnific-lightbox/includes/wf_mlightbox_shortcode.php on line 19

Dzień 2 maja 2011 to jedna z ważniejszych dat w historii naszego muzeum ale również data istotna dla społeczności lokalnej. W tym dniu została otwarta pierwsza w Starachowicach galeria sztuki, przestrzeń którą zamierzamy oddać artystom. Przestrzenią tą jest najwyższa kondygnacja zabytkowej wieży ciśnień, która poddana rewitalizacji została w roku ubiegłym oddana do dyspozycji zwiedzającym.

Galeria „W wieży” zainaugurowała swoją działalność wystawą malarstwa „Audi – vide – sile” autorstwa grupy przyjaciół, którzy odważnie penetrują zakamarki sztuki współczesnej. Są wśród nich Mateusz Beźnic, Dariusz Jędrasiewicz, Leszek Kłos, Bożena Klimek-Kurkowska, Michał Kurkowski, Rafał Malczewski, Sylwester Stabryła. Komisarz wystawy Mateusz Popławski stwierdził, że kultura i sztuka nie mają w dzisiejszej rzeczywistości wielu godnych odbiorców (z katalogu), jednak patrząc na licznie przybyłych tego dnia do galerii widzów można z nadzieja patrzeć na kolejne planowane realizacje.
Wystawę „Audio – vide-sile” można oglądać do 16 maja.Dopełnieniem artystycznych wrażeń tego wieczoru był koncert grup PIACH& Lech i Madagaskar, którym zainaugurowała swoją działalność scena w hali spustowej.

tekst: Paweł Kołodziejski
foto: Mateusz Beźnic