30.05.2014r. – wernisaż wystawy “Z JEDNEJ BUDY”

W piątkowe popołudnie w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki odbył się wernisaż wystawy “Z JEDNEJ BUDY”.

Wystawę “Z JEDNEJ BUDY” zorganizowało Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przy współpracy z  Rodziną Stanisława Szpinetera. Wystawa to niezwykła podróż w czasie – wspólna z mieszkańcami Starachowic rekonstrukcja historii dziecięcych portretów sprzed lat.
Autorem portretów uczniów ze Szkoły Powszechnej w Krzyżowej Woli – Starachowice (obecnie ul. Moniuszki) z lat 1940 – 1943 jest Stanisław Szpineter – artysta malarz i pedagog w jednej osobie. Na ponad stu szkicach odnajdziemy dziecięce twarze Zosi, Beniusi, Heniusia, Tereni, Mietka, Maniusi i inni. Skrupulatnie rysowane dzień po dniu, gromadzone, poopisywane, opatrzone datą.
Bezcenne zbiory udostępnione przez rodzinę po raz pierwszy ujrzały światło dzienne
.
Wystawę będzie można oglądać w Muzeum do 18 sierpnia 2014r.
Serdecznie zapraszamy !!!
Galeria:

tekst: Wioletta Sobieraj
foto: Emil Dróżdż
30.05.2014r. – wernisaż wystawy “Z JEDNEJ BUDY”