21.12.2015 – Stalówka – muzealne spotkanie z książką

Ostatnie muzealne spotkanie z książką „Stalówka” miało miejsce 21 grudnia 2015 r. w zabytkowym Kinie Kotłownia i wiązało się z promocją najnowszej książki Piotra Derlatki pt. Zdradziecka Osiecka. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Latarnik, którego dyrektorem jest znany krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Podczas spotkania autor książki przytaczał anegdoty z życia Osieckiej o którym sama mówiła, że było kiepską historią ale dobrze opowiedzianą. Były też momenty pełne powagi, mówiące o ciemnych stronach życia poetki.

Nie zabrakło możliwości zadawania pytań oraz otrzymania dedykacji w książce, której sprzedaż odbywała się na zakończenie spotkania. Szczególne podziękowania należą się Paniom Danucie Krępie i Aldonie Adamczyk reprezentującym Komisję Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Rady Powiatu w Starachowicach za starania włożone aby spotkanie z Panem Piotrem Derlatką mogło odbyć się w Muzeum w Starachowicach.

Mamy nadzieję, że Agnieszka Osiecka pozostanie w pamięci czytelników wraz ze swoimi dziełami, a tego typu spotkania przypominać będą o wyjątkowości tej postaci.

Tekst: Wioletta Sobieraj

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe