21.03.2016 r. – XXVIII Rajd Wagarowicza

W dniu 21 marca 2016 r. odbył się XXVIII Rajd Wagarowicza organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Międzyszkolny w Starachowicach oraz Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Wzorem lat ubiegłych zakończenie rajdu miało miejsce na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Tegoroczny Rajd Wagarowicza odbył się na trasach: Adamów – Starachowice (szlak czerwony, ok. 10 km), Lipie – Starachowice (szlak żółty, ok. 8 km), Radkowice – Starachowice (szlak zielony, ok. 10 km), Wąchock– Starachowice (szlak czerwony, ok. 5 km). W rajdzie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach, Gimnazjum w Krynkach oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stanie Kunowskim.

Na zakończenie rajdu przygotowano ognisko dla uczestników na terenie Muzeum Przyrody i Techniki podczas którego dokonano symbolicznego spalenia Marzanny.

Galeria:

Tekst, zdjęcia: Justyna Jagieła