21.03.2014r. – XXVI RAJD WAGAROWICZA

Tegoroczny XXVI Rajd Wagarowicza został zorganizowany przy współpracy Międzyszkolnego Oddziału PTTK w Starachowicach, Gimnazjum nr 1 oraz  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Do udziału w imprezie turystycznej zaproszono grupy dzieci, młodzieży szkolnej wraz z nauczycielami. Po pokonaniu wybranej trasy wszyscy miłośnicy turystyki pieszej wzięli udział w zlocie, który odbył się w piątek 21 marca 2014 r. na terenie naszego Muzeum. Uczestnicy mieli do wyboru trasy:  Adamów – szlak czerwony – Starachowice, Lipie – szlak żółty – Starachowice, Radkowice – szlak zielony – Starachowice, lub Wąchock – szlak czerwony – Starachowice.

W programie imprezy znalazło się: „topienie Marzanny”, ognisko dla wszystkich rajdowiczów a także dla chętnych zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki.  W tegorocznej edycji rajdu wzięło udział  60 osób.

Serdecznie dziękujemy za udział !!!

teks: Aleksandra Rokoszna
foto: Emil Dróżdż