18.01.2014r. – Koncert noworoczny Anny Adamiak

W dniu 18 stycznia 2014 roku, o godz. 17.00  w zabytkowym wnętrzu Kina Kotłownia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, odbył się koncert noworoczny w wykonaniu Anny Marii Adamiak.

Starachowiczanki, absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno- aktorskiego. Śpiewaczki operowej, operetkowej i musicalowej, solistki czynnie koncertującej w kraju i za granicą. Artystka w muzealnej scenerii zaprezentowała repertuar ze swojej najnowszej płyty, której premiera odbyła się w październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami. Teksty piosenek napisał specjalnie dla niej pan Andrzej Zarycki – kompozytor i kierownik muzyczny pani Ewy Demarczyk, od lat związany z Piwnicą pod Baranami. Koncert prowadził tenor pan Paweł Świętorecki.  Powitał zgromadzonych gości następującym cytatem:

„Między rokiem, co nadszedł,plakat

A poprzednim, co zgasł,

Między datą urodzin

A dniem, co nieznany

Są magiczne spotkania,

Są zdarzenia wśród gwiazd

Nazwane przez ludzi kochaniem..”

Agata Miklaszewska, fragment libretta „Kai i Gera”; Baśń o Królowej Śniegu”

Anna Marii Adamiak rozpoczęła swój występ od wykonania piosenki świątecznej ”White christmans” Irvinga Berlinga, którą wykorzystano w amerykańskim musicalu „Gospoda świąteczna” z 1942 roku. Następnie usłyszeliśmy piosenki: „When I fall in love” , „Somwhere” z musicalu, „West side story” z muzyką Leonarda Bernsteina opartego na motywach „Romea i Julii": W. Shakespeare’a,  „Libertango Piazzolla”, „ Skrzypek i chandra”, „ Wypaliła się miłość”, „ Nie da zatrzymać się zegarów”, „Dzwonnik”, „ Bal marionetek”, „ Więc nie odchodzę”. Kino Kotłownia wypełniło się po brzegi gromadząc dziewięćdziesięciu zachwyconych cudownym śpiewem słuchaczy. Były gorące brawa, bisy i owacje na stojąco.

Podziękowania solistce za wspaniałe wykonanie utworów złożył Dyrektor Muzeum Paweł Kołodziejski, również w imieniu mieszkańców Starachowic, kwiaty wręczyła pani Aleksandra Żelazko. Wielbiciele po zakończeniu koncertu mogli liczyć na autograf artystki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym, za tak liczne przybycie.

Tekst: Anna Grzesik
Foto: Anna Grzesik