16.05.2014 r. – wernisaż wystawy „Monidło – kolejna próba rehabilitacji”

W piatkowe popołudnie w Galerii "W Wieży" odbył się wernisaż wystawy „Monidło – kolejna próba rehabilitacji”, na której zaprezentowano prace kolekcjonerów z Łodzi, Lublina, Chełma i Sandomierza.

dsc0007Monidło to swoistego rodzaju połączenie fotografii portretowej z rysunkiem. Podkolorowane fotografie ( głównie ślubne) wisiały w wielu domach naszych pradziadków. Dzisiaj zapomniane i wyparte przez nowoczesne metody wykonywania zdjęć monidła stanowią ciekawostkę z pogranicza historii fotografii, portretu, elementów życia codziennego i obyczajowości.

Uzupełnieniem wystawy było Support „Mamidło – fotografie autorstwa znanego kieleckiego artysty Jerzego Piątka. Mamidło to współczesna wersja monidła. Portrety uśmiechniętych celebrytów i  polityków otaczają nas ze wszystkich stron. Mamią z plakatów reklamowych pięknymi „podretuszowanymi” twarzami zachęcając nas do dokonania pożądanych przez reklamodawców wyborów, czyli…mamią.

Galeria:

16.05.2014 r. – wernisaż wystawy „Monidło – kolejna próba rehabilitacji”