15.10.2014r.- Uroczyste obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 15 października na terenie Muzeum, w budynku Hali Lejniczej, odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników oświaty z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli m.in. Wicewojewoda Świętokrzyski Grzegorz Dziubek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, Prezydent Miasta Starachowice Sylwester Kwiecień, Starosta Starachowicki Andrzej Matynia oraz przedstawiciele różnych instytucji nauki, polityki i kultury. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania hymnu narodowego a następnie wręczono odznaczenia i wyróżnienia tj. Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Starosty.

Po rozdaniu odznaczeń, w części artystycznej zaśpiewała Alicja Majewska przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza. Koncert zakończył się owacjami na stojąco zebranych gości.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy głośnym wystrzale konfetti, goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Galeria:

Tekst: Maciej Szlęzak