Rozświetlona III Noc Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

„Energia kultury” i  "PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów" to dwa hasła pod którymi odbyła się 10 maja III Noc Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Tego wieczoru  każdy z przybyłych znalazł  dla siebie coś ciekawego – dorośli i dzieci, miłośnicy sztuki i entuzjaści historii, fani muzyki oraz wielbiciele dobrej poezji. W otwartym do godzin nocnych Muzeum czekały  na zwiedzających atrakcje niedostępne na co dzień: zbiory, wystawy, spotkania z artystami. Wszyscy, którzy tego wieczoru odwiedzili Muzeum, otrzymali opaski odblaskowe, które zwiększały widoczność i bezpieczeństwo od PGE Obrót S.A.

III Noc Muzeów rozpoczęła się tradycyjnie od zagrania hymnu, specjalnie skomponowanego w 2012 r. przez Rafała Gęborka na tę właśnie okazję.  Po raz pierwszy podczas tej wyjątkowej nocy zagościła do Starachowic tzw. Galeria Bezdomna, inicjatywa fotografików Tomasza Sikory i Andrzeja Świetlika.  „Foturyści” podczas spaceru fotograficzny mieli okazję do ujęć Wielkiego Pieca  w nocnej odsłonie. Michał Piętak podczas kolejnej odsłony projektu Studio fotograficzne „Tu i Teraz”, wykonał portrety przybyłych Starachowiczan. W niezwykłej scenerii Hali spustowej  tego wieczoru nie mogło zabraknąć dobrej muzyki, tym razem w wykonaniu kieleckiej artystki Agnieszki Kowalczyk w koncercie "W stronę światła". Tego wieczoru Muzeum  gościło aktora Sławomira Hollanda z program satyryczno-kabaretowy „Nic nowego pod słońcem”. Widzowie docenili doskonałą  interpretację utworów literatury dwudziestolecia międzywojennego m. in. Juliana Tuwima, Jerzego Jurandota czy Bolesława Leśmiana.

Do organizacji III Nocy  Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod hasłem „PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów” włączyła się ta właśnie spółka, dając tym samym pozytywny przykład na proces przenikania się świata kultury i biznesu

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie !!!

Sponsor generalny PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów

logo PGE OBRÓTGaleria: