03.03.2014r. -„INNI-NIE GORSI”

W dniu 3 marca 2014r. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się debata w ramach kampanii „INNI-NIE GORSI”.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, m.in. pierwszy zastępca komendanta  policji kom. Tomasz Chamera, zastępca prezydenta miasta p. Małgorzata Szlęzak, Pani Jadwiga Maciejczak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Elżbieta Pryciak – Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz liczna grupa młodzieży. Debatę poprowadził pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiej Policji ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah.

Na początku debaty uczestnicy obejrzeli spot zrealizowany na potrzeby kampanii „INNI-NIE GORSI” ukazujący problem nietolerancji. W dalszej części spotkania podinsp. Gerard Bah przybliżył zagadnienie mniejszości narodowych, etnicznych, wyznaniowych oraz zobrazował granice tolerancji i nietolerancji wobec nich. Poruszył również temat uregulowań prawnych związanych z tym zagadnieniem. Młodzież i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w dyskusji poruszając ważne kwestie związane z nietolerancją.

Źródło: KPP w Starachowicach
Foto: Emil Dróżdż